Eski Fotoğraflar İle İstanbul

Eski Fotoğraflar İle İstanbul 

Belgelerle tarih ekibi olarak İstanbul’un eski fotoğraflarına göz atıyoruz. Fotoğraflar Asya ile Avrupa’nın kesiştiği İstanbul geçmişine ışık tutuyor. Resimlerde, yangınlar ve depremlerle tahrip olan Kapalı Çarşı ve esnafı görülebiliyor. Kız Kulesi, Yere Batan Sarnıcı, Anadoluhisarı ve Rumelihisarı gibi tarihi mekânlar da yer alıyor.

Belgelerle tarih ekibi olarak İstanbul’un eski fotoğraflarına göz atıyoruz Fotoğraflar, Asya ile Avrupa’nın kesiştiği İstanbul geçmişine ışık tutuyor. Fotoğraflarda, yangınlar ve depremlerle tahrip olan Kapalı Çarşı ve esnafı görülebiliyor.

Resimler arasında Kız Kulesi, Yere Batan Sarnıcı, Anadoluhisarı ve Rumelihisarı gibi tarihi mekânlar da yer alıyor.

Osmanlı dönemindeki toplumsal yaşayışa ilişkin görüntülerin de gözler önüne serildiği karelerde arzuhalciler, sırık hamalları, köprü parasını toplayan tahsildarlar ve itfaiyeciler de dikkat çekiyor.

Seyyar kahvehaneler, adalar, yalılar… İstanbul’da yaşayanların boğaza nazır, mangal ateşinde pişen Türk kahvesini yudumlayabildiği, iki iskemle bir masayla hizmet veren “seyyar kahvehanelere” ait fotoğraflar da bulunuyor.

Galata Kulesi, Unkapanı Köprüsü, Yedikule ve adaların geçmişten bugüne değişimleri, tarihi yalılar ve köşkler de fotoğraflarda gözler önüne seriliyor.

Tulumbacılar

Tulumbacılar

Yerebatan Sarnıcı

Yerebatan Sarnıcı

"İstanbulda Mevleviler

İstanbulda Mevleviler

"İstanbulda

Beylerbeyi Sarayı

Beylerbeyi Sarayı

İstanbul'da Eski Fotoğraf

İstanbul’da Eski Fotoğraf

Fotoğraflar

Fotoğraflar

İstanbul Suriçi

İstanbul Suriçi

Surlar

Surlar

Surlar

Surlar

Cami Önü

İstanbul’da Cami Önü

İstanbulda Eski Meydan

İstanbul’da Eski Meydan

  • Add Your Comment