Facebook Sayfamız

Arama Formu

Hatay’da tuhaf 1 Mayıs kutlaması

Hatay’da tuhaf 1 Mayıs kutlaması

Hatay’ın Defne ilçesindeki Doğuş Okulları önünden başlayan ve Uğur Mumcu Alanı’nda son bulan 1 Mayıs yürüyüşü düzenlendi. ESAD POSTERLERİ Yürüyüş kortejinin en önünde yer alan grubun, Suriye’nin Eştebrak Köyü’nde yapıldığı iddia edilen Alevi katliamını öne sürerek Beşar Esad lehine sloganlar attı. Ellerinde Türk bayrağından çok Suriye bayrağı ve Esad posteri olan eylemciler, Esad lehine sloganlar […]

02 Mayıs 2015 Cumartesi -
Facebook 0 Twitter 0

by_9805hatay-esed

Hatay’ın Defne ilçesindeki Doğuş Okulları önünden başlayan ve Uğur Mumcu Alanı’nda son bulan 1 Mayıs yürüyüşü düzenlendi.

ESAD POSTERLERİ

Yürüyüş kortejinin en önünde yer alan grubun, Suriye’nin Eştebrak Köyü’nde yapıldığı iddia edilen Alevi katliamını öne sürerek Beşar Esad lehine sloganlar attı. Ellerinde Türk bayrağından çok Suriye bayrağı ve Esad posteri olan eylemciler, Esad lehine sloganlar atarak kortej boyunca ilerledi. Polis kontrol noktasında aranmak istemeyen bazı grup üyeleri ile polis arasında kısa süreli arbedeler yaşandı.

ATATÜRK BASKILI TİŞÖRT

Esad posterlerini taşıyan eylemcilerin yanında bazılarının da Atatürk baskılı tişörtler giydiği gözlerden kaçmadı.

EŞCİNSELLER ARANMAK İSTEMEDİ

1 Mayıs yürüyüşünde polis kontrol noktasında renkli anlar da yaşandı. 1 Mayıs yürüyüşüne katılan Mor Dayanışma Grubu üyelerinden eşcinseller, polis noktasında aranmak istemedi. Emniyet Müdür Yardımcısının talimatıyla eşcinseller polislerce aranmadı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site içeriklerinin izinsiz kopyalanması serbesttir.
iPortal Kodlayan: Özer Gül