Facebook Sayfamız

Arama Formu

Düşmanın imha metodu!

Düşmanın imha metodu!

Osmanlı’yı Ingilizler yıksaydı ne olurdu? – Milletimiz en kısa zamanda Osmanlı’yı tekrar getirmek-kurmak için elinden gelen her şeyi yapardı. Hilafeti Ingilizler kaldırsaydı ne olurdu? – Milletimiz bu kararı kabul etmez, Halifesini seçer ve biat ederdi. Ancak -Ingiliz desteğiyle- Osmanlı’yı yıkan ve Hilafeti (biraz da süslü gerekçeler gösterip) kaldıran; “bizden sanılan” M. Kemal olunca, “ATA’mızın bir […]

16 Ağustos 2014 Cumartesi -
Facebook 0 Twitter 0

Osmanlı’yı Ingilizler yıksaydı ne olurdu?

– Milletimiz en kısa zamanda Osmanlı’yı tekrar getirmek-kurmak için elinden gelen her şeyi yapardı.

Hilafeti Ingilizler kaldırsaydı ne olurdu?

– Milletimiz bu kararı kabul etmez, Halifesini seçer ve biat ederdi.

Ancak -Ingiliz desteğiyle- Osmanlı’yı yıkan ve Hilafeti (biraz da süslü gerekçeler gösterip) kaldıran; “bizden sanılan” M. Kemal olunca, “ATA’mızın bir bildiği vardır”, “bizi o kurtardı”, “düşmanla mücadele etti” denilerek kolayca kabullenildi. Hatta bazıları hızını alamayıp Osmanlı’ya da Hilafete de sövüyor.

Peki ingilizler Şeriat’ı kaldırsaydı Milletimiz ne yapardı?

– “Bu bizim yüce dinimiz, nereye kaldırıyorsunuz” diyerek savaşmaz mıydı? Nitekim savaşmıştır da.

Ancak “bizden sanılan” biri bunu kaldırdı ve ne yazık ki şu anda “Şeriatçı değilim ama Müslümanım” diyen cahiller var.

O halde düşmanımızın metodu açık; bizi bizden sanılanlarla vuruyor.

Şimdi günümüz meselelerine bu açıdan bakalım:

Muhafazakar kesimden olmayan Ertuğrul Özkök: “Allah benim kiminle evleneceğimi nereden bilecek” deseydi, Milletimiz bunun sözünü reddedip kendisini de tevbeye davet etmez miydi?

Aynen yapardı…

Ancak bunu söyleyen (M. Kemal gibi biraz da süslü gerekçeler, hatta bağlamından koparılmış ayetler gösterip) muhafazakar kesimden sakallı bir -sapık- hoca olunca, onu seven ve peşinden gidenler buna itiraz etmez oldular. Hatta aralarından -haşa- Allah’ın herşeyi bilemeyeceğini ispatlamaya çalışanlar bile çıktı.

Mesela Uğur Dündar çıkıp, “Teravih namazı yoktur” deseydi, Milletimiz onu yuhalayıp Teravih namazını kılmak için Camiye koşmaz mıydı?

Hiç şüpheniz olmasın…

Ancak bunu muhafazakar kesimden sakallı bir hoca söyleyince onun sohbetlerini dinleyen ve kitaplarını okuyanlar, “bu hoca ateistlerle mücadele ediyor”, “birçok insanın Müslüman olmasına vesile oldu”, “hergün Kur’an okuyup Namaz kılıyor, neden yalan söylesin” diyerek savundular ve Teravih namazına gitmemeye başladılar. Hatta Teravih namazı diye bir namazın olmadığını ispatlamaya çalışanlar oldu.

Hrıstiyan bir papaz, Hz. Peygamber sallallahu aleyhi vesellem efendimizin sünnetini ve hadislerini reddetseydi, Milletimiz ayağa kalkıp protesto mitingleri yapmaz mıydı? Her yere hadisler yazıp, sünnete daha sıkı sarılmaz mıydı?

Elbette yapardı.

Ancak bu herzeyi “bizden sanılan” sözümona hoca kılıklı herifler yiyince, maalesef mebzul miktarda müşteri bulabiliyorlar.

Nasıl ki Osmanlı’nın yıkılması, Hilafet’in ve Şeriat’ın kaldırılması bir ingiliz oyunu idiyse, Ehl-i Sünnet’e muhalif görüşlerin “bizden sanılan” sakallılar tarafından dile getirilmesi de bir ingiliz oyunudur.

Tıpkı vehhabiliğin, ingiliz “Hempher”in telkiniyle sakallı bir Arap tarafından Araplara kabul ettirilmesinin bir ingiliz oyunu olduğu gibi.

Uyanık olalım…
.

Zaten Ehl-i Sünnet anlayışına muhalif olan günümüzün Televole hocaları, laik düzenin ilahiyat fakültelerinden mezundurlar. (Ehl-i Sünnet hocaları tenzih ederiz.)

Bunlar, televizyonlarda “gerçek dini” anlattıklarını iddia edip Ehl-i Sünnet’i tenkid ederken, kitaplarında -üstelik Ismet Inönü’nün ağızıyla- laikliği savunuyorlar.

Bazılarının sakallı olup şapka takmadıklarına bakmayın; kafalarının içi şapkalıdır. Şapkanın gölgesinden ötürü de Hakikat Nur’unu göremiyorlar.

 

**********

 

Kadir Çandarlıoğlu

 

“Düşmanın imha metodu!” için 2 cevap

 1. erdil dedi ki:

  Sayın Kadir candaroğlu olayları şu günümüze uyarlar isek kimin daha cok diktatör oluğu ortaya cıkar herhalde.Basının %95 ne hakim olan alo fatih hatları,kendi tarafında olmayanlara maliye baskısı,oy icin makarna organizasyonları,gezi,türbe ziyaretler,yemek organızasyonları,medya havuzu organizasyonları,cumhurbaşkanlığı seciminde tüm devlet imkanlarının kullanılması,camilerde siyasi hutpeler,dini duyguları sömürmeler,Bakaya ,makaracılara arka cıkmalar,hırsılara arka cıkmalar yargılanmalarına müsade etmemeler.daha dün beraber yürüdük biz bu yollarda beraber ıslandık yagan yağmurda dedikleri insanlarla 18 yıl arkadaşlıkları,biz vatan hainleri dediğimizde ,bizlere itibar etmeyip oy potansiyelinden yararlanmaları,ithalata dayalı büyümenin olduğu durum ,ic ve dış borcların boyutunu gölgeleme,bundan 18 yıl evvel ihracatın ithalatı karşılama oranların kıyaslanması,daha neler yazabilirim neler.
  Siz şimdi kalkmış yeni kurulmuş bir cumhuriyet ortamı ile günümüz cumhuriyet ortamını güya kıyaslayıp senin diktatörün ,benim diktatörüm mevzusu yapıyorsunuz.günümüz diktatörlügündende birazcık bassebilseniz bari,hic bir şey(yapılan köprüler,tüneller,hızlı tirenler,göktelenler,köprüler,viyadükler,havaalanları),diktatörlügü gölgeleyemez.
  Bu arada hilafetin kaldırılması her bakımdan iyi olmuştur diye düşünüyorum.Kendini müslüman ülke diye tanımlayan ülkelere bakın KAN VAR;ŞİDDET;KARIŞIKLIK VAR;DİN ADINA KATLİYAMLAR VAR ACLIK VAR;PARALI TAŞARON ÖRGÜTLER VAR:var oğlu var.ALLAHIN lütfü petrolleri var,şimdilik günlerini geciriyorlar,Teknolojileri yok,paraları cok,her şeyleri hazır avrupalı yapar onlar kullanır VALLA BEN ONLARA HİC ÖZENMİYORUM SİZİNDE ÖZENMENİZİ TAVSİYE ETMİYORUM.yazımı yanınlarsanız sevinirim

  • admin admin dedi ki:

   Değerli Okurumuz Öncelikle Kadir Çandarlıoğlu adına değil belgelerletarih.com adına bu cevabı yazıyoruz size sitemizde yapıcağınız her türl yorum yayınlanır (Ahlak kriterlerine uyduğunuz müddetce) diğer konulara gelir isek size kısa kısa cevaplar vericem .

   1) Mühim olan vatandır gerisi teferruat bu yüzden yıllarca beraber yürüdüğümüz insanları eğerki bu ülkeye ihanet içine girmişler ise sırf bizimle yürüdüler diye koruyamayız bu adalet değildir , ayrıca bu paralel örgütün ülkenin sırlarını nasıl cıa ve mossada ,ingilizlere sattığını biliyoruz.

   2) Yeni kurulumuş cumhuriyet ortamı “Yani size göre ” bu ortamda dersimde insanları katletmek rizede halkı bombalamak ,şapka giymedikleri için hocaları idam etmek bir sürü insanı istiklal mahkemelerinde yargısız infaz etmek normaldir !!! bunu ancak eshefle kınayabiliriz .

   3)Hilafetin kaldırılmasına sevinmişsiniz siz müslümanım diyip ama şeriat istemiyorum diyenlerdensiniz galiba 🙂 bu çok komik bunu açıklamaya ihtiyaç dahi duymuyorum ama genede bu lafın özeti şudur (Müslüman ım ama Allah’ın kuralları ile yaşamak istemiyorum)

   4) İslam ülkelerindeki karışıklığın nedeni Türkiye Cumhuriyetidir Osmanlı yıllarca bu topraklara hakim olmuş bir devletti ve ozamanlar sadece bu coğrafyada değil tüm dünyada Adalet vardı ne zamanki osmanlı yıkılıp yerine Türkiye cumhuriyeti kuruldu o topraklarda sahipsiz kaldı ve bu nokta çok önemlidir resmin tamamını görün lütfen arap ülkelerinin başındaki insanların hiçbiri aslında müslüman insanlar değildir halkıdır müslüman olan ve o topraklarda zulüm görmekteler şuan 1. dünya savaşına paylaşım savaşı da denir nedeni şudur osmanlı topraklarını paylaşmak tıpkı mısırda olduğu gibi Türkiyenin başınada bir kahraman çıkarttılarki kendileri ne hilafeti ne latin alfabesi nede diğer inkılapları kabul ettirebilirdi bizi kendimizden bildiğimiz biriyle vurmalıydılar .

   5) Yaşadığınız ülkede dikta rejimi var ise asla o ülkenin liderine Diktatör diyemezsiniz kelleniz alınır kul hakkına giriyorsunuz nasılki ben sizi tanımadan size hırsız dersem hakkınıza geçmiş olurum sizin yapdığınızda budur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site içeriklerinin izinsiz kopyalanması serbesttir.
iPortal Kodlayan: Özer Gül